Domki nad morzem | Kopalino | Lubiatowo | Atrakcje turystyczne | Mapa | Kontakt
Domki nad morzem

Kopalino

Kopalino ...

Kopalino ...

Kopalino ...

Kopalino ...

Kopalino

Urocza wieś kaszubska położona w pasie nadmorskim należącym do Pobrzeża Kaszubskiego.
Kopalino położone jest na zachód od Dębek i Białogóry, bezpośrednio obok znajduje się inna wieś Lubiatowo.
Kopalino od morza oddalone jest około 2 kilometry. Pomiędzy wsią a morzem znajduje się pasmo pięknych sosnowych lasów położonych na pagórkowatym terenie. Podstawą zabudowy wsi są domy jednorodzinne i domki letniskowe, nie ma tu wielkich pensjonatów ani hoteli. Na wjeździe do Kopalina znajduje się stara przedwojenna szkoła i kościół. W samym centrum są stare gospodarstwa z małymi domkami i stodołami.

Gastronomia

W Kopalinie jest kilka sklepów i małych restauracji serwujących smaczne jedzenie. Mnożna tu zjeść świeże ryby, pizzę są też obiady domowe. Można wybrać się na świetnie przyrządzonego przez myśliwych dzika do Baru Antonio (tylko w soboty), albo do restauracji „Szlacheckie gniazdo”. Nad samym morzem znajdują się 3 ładne drewniane bary serwujące świeże ryby, zupy i dania mięsne. Można tu też kupić lody, gofry i różne napoje.

Atrakcje turystyczne

Plaża w Kopalinie - Główną atrakcją miejscowości jest piękna szeroka morska plaża z wysokimi wydmami porośniętymi lasem. Tutejsza plaża nie jest bardzo uczęszczana, nad samym morzem znajduje się tylko jeden parking samochodowy, więc nawet w sezonie łatwo znaleźć tu miejsce na plaży z którego w samotności można podziwiać czyste morze.

Szklana Huta – Na północny wschód od Kopalina znajduje się Leśniczówka Szklana Huta, a obok niej rezerwat przyrody i bardzo ciekawa 3 kilometrowa ścieżka dydaktyczna z tablicami informacyjnymi dzięki którym można poznać tajniki działania leśnego ekosystemu. W pobliżu leśniczówki znaleźć można też stare kurhany. Trochę dalej mieści się Stanica Harcerska Róża Wiatrów.

Jezioro Kopalińskie – śliczne jezioro zagubione w pięknym nadmorskim lesie. Można tu spacerować łowić ryby albo wypożyczyć łódkę na polu namiotowym „Capówka”. Także pobliskie Jezioro Choczewskie zasobne w liny, szczupaki i węgorze zaprasza wędkarzy.

Lasy Kopalińskie - poza przepięknym krajobrazem obfitują także w grzyby, jagody oraz borówki, często można się też natknąć na dziką zwierzynę, która zamieszkuje te tereny, a spotkania takie należą zwykle do tych "niezapomnianych".

Stary młyn w Kopalinie - na południe od Kopalina w kierunku Jackowa w malowniczym wąwozie rzeki znajdują się ruiny młyna wodnego.

Szlaki turystyczne rowerowe i piesze – Dokoła Kopalina znajdują się malownicze szlaki turystyczne z leśnymi ławkami i altankami. To miejsce jest rajem dla rowerzystów, spacerowiczów i miłośników nordic walking.

Usługi dodatkowe

Wypożyczalnie rowerów – Każdy kto nie przywiózł ze sobą swoich rowerów może skorzystać z wypożyczalni które oferują rowery różnych typów wyposażone w dodatkowe siodełka dla dzieci, a nawet specjalne przyczepki do przewozu najmniejszych maluchów.

Stadnina koni – w okolicznych wsiach (Lubiatowo, Salino, Choczewo) znajdują się stadniny koni w których można korzystać z uroków jazdy konnej po krętych leśnych ścieżkach.

<<< Cofnij

Domki nad morzem | Kopalino | Lubiatowo | Atrakcje turystyczne | Mapa | Kontakt